دیکتاتور معمر قذافی

وبلاگی برای معرفی شخصیت واقعی رباینده ملعون امام موسی صدر (حفظه الله)

دنبال پناهگاه برای سرهنگ نباشید

 رادیو ارتش رژیم صهیونیستی اعلام کرد: قذافی درخواست پناهندگی به نیکاراگوئه را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، رادیو ارتش رژیم صهیونیستی به نقل از نزدیکان به خانواده‌ی معمر قذافی رهبر لیبی که در خارج از این کشور زندگی می‌کنند، اعلام کرد:‌ برخی از فرزندان قذافی به وی پیشنهاد دادند تا از قدرت کناره‌گیری کند و پیشنهاد پناهندگی سیاسی از سوی نیکاراگوئه را بپذیرد اما وی با این درخواست مخالفت کرد.

بر اساس این گزارش، فرزندان قذافی موافقت دانیل اورتگا، رئیس جمهور نیکاراگوئه را برای حضور پدرشان در این کشور که مورد موافقت آمریکا نیز قرار گرفته‌، جلب کردند اما قذافی که با اعتراض‌هایی بی‌سابقه در کشورش رو به رو شده و طی آن صدها تن کشته شده‌اند، این پیشنهاد را رد کرده و تاکید نمود که همچنان در قدرت باقی می‌ماند و با معترضان خواهد جنگید.

سیف الاسلام، پسر قذافی نیز در این موضع‌گیری با وی شریک شده و اعلام نمود: ما آماده‌ایم و نمی‌ترسیم.

شورای امنیت نیز اخیرا تحریم‌هایی را علیه نظام حاکم لیبی اعمال نمود که شامل تحریم واردات سلاح، بلوکه کردن حساب‌های برخی مسئولان بلند پایه‌ی این کشور و ممنوعیت سفر آنها می‌شود.

بر اساس گزارش سایت اینترنتی الجزیره، دادگاه جنایی بین‌المللی نیز تحقیقاتی را در خصوص گزارش‌های مربوطه به نقض حقوق بشر در لیبی در پی تعلیق عضویت این کشور در شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد آغاز خواهد کرد.

از سوی دیگر نماینده نیکاراگوئه در پارلمان آمریکای مرکزی امروز(جمعه) اعلام کرد که اخبار منتشر شده مبنی بر درخواست معمر قذافی برای پناهندگی سیاسی به نیکاراگوئه نادرست است.

وی درادامه افزود:‌ این اخبار هیچ پایه و اساس درستی نداشته و با هدف خدشه دار کردن وجهه قذافی صورت می‌گیرد. قذافی قصدی برای پناهنده شدن به ونزوئلا و یا نیکاراگوئه ندارد.

این مقام نیکاراگوئه همچنین تاکید کرد:‌ رهبر لیبی تا پایان کار در کشورش باقی می ماند و روش صدام و فرزندانش را که در حمله آمریکا به عراق کشته شدند، دنبال خواهد کرد.

+ نوشته شده در  جمعه 1389/12/13ساعت 18:18  توسط هویزه  | 

این حشره موذی را بکشید

کاریکاتوریست مجله فرانسوی کوریه،قذافی را به یک حشره موذی تشبیه کرده که جامعه جهانی باید زودتر از شر آن خلاص شود.

+ نوشته شده در  جمعه 1389/12/13ساعت 14:22  توسط هویزه  | 

بدون شرح

+ نوشته شده در  جمعه 1389/12/13ساعت 10:59  توسط هویزه  | 

جنایت علیه بشریت در لیبی و سرنوشت امام موسی صدر

سید صادق خرازی: روز شنبه، شوراى امنيت سازمان ملل قطعنامه شماره 1970 را درباره ليبى با اجماع از تصويب گذراند. هفته گذشته نيز شوراى امنيت در خصوص بحران ليبى تشکيل جلسه داد و به صدور بيانيه رئيس شورا اکتفا کرد. در اين بيانيه خشونت و استفاده از زور عليه غيرنظاميان محکوم و بر لزوم احترام به حقوق شهروندان ليبى تاکيد شده ولى هيچ گونه تهديدى عليه رژيم ليبى مبنى بر توقف سرکوب مردم به عمل نيامده است. اين اقدام شورا يادآور تلخ اولين قطعنامه شوراى امنيت بعد از تجاوز صدام عليه کشورمان در سال 1359 است که بسيارى از تحليل‌گران از جمله در کشورهاى غربى لحن ملايم آن را به مثابه چراغ سبز به صدام براى ادامه جناياتش عليه ايران قلمداد کردند.

تنها زمانى که غربى‌ها شهروندان خود را از ليبى خارج کردند و رژيم قذافى سبعيت خود را به اوج رساند برخى کشورهاى غربى شروع به اتخاذ مواضع تندى عليه ليبى کردند که از جمله مى‌توان به سخنان روساى جمهور فرانسه و سپس آمريکا در اين زمينه اشاره نمود. در چنين فضايى قطعنامه 1970 تحت فصل هفتم منشور ملل متحد تصويب شد. اين قطعنامه لازم الاجرا از چند جهت جالب توجه است:

در حالى که در گذشته موضوعاتى مانند نقض حقوق بشر به دليل عمدتا مخالفت چين و برخى کشورهاى غيرمتعهد تحت عنوان موضوعات داخلى کشورها به سختى از تصويب شورا مى‌گذشت، اين قطعنامه تکيه قابل توجهى به مسائل انسانى کرده است. به طور مثال حملات سيستماتيک عليه غيرنظاميان را احتمالا به عنوان جنايت عليه بشريت قلمداد کرده و به همين دليل وضعيت ليبى را از 15 فوريه سال جارى به دادستان دادگاه کيفرى بين المللى ارجاع داده و از دولت ليبى خواسته است که با دادستان همکارى کند. قرار است دادستان دادگاه ظرف دو ماه آينده گزارش خود را در جلسه شورا مطرح نمايد. همچنين به دولت ليبى قويا توصيه کرده که به ناظرين بين المللى حقوق بشر اجازه دسترسى فورى به آن کشور داده شود.

تحريم کامل صادرات و واردات نظامى‌عليه ليبي. در اين زمينه از کشورهاى ديگر به ويژه کشورهاى همسايه ليبى خواسته است که کليه بارها به مقصد ليبى و از آن کشور به مقصد کشورهاى ديگر را بازرسى کرده و در صورت يافتن اقلام نظامى‌آن را نابود کنند.

ممنوعيت سفر 16 نفر از اتباع ليبى به خارج از کشور از جمله قذافى و چند نفر از اعضاى خانواده وى و نزديکانش.

ضبط اموال، سرمايه و منابع اقتصادى قذافى و دختر و چهار پسرش در کليه کشورهاى جهان.

هنوز زود است که درمورد اثر گذارى اين قطعنامه بر توقف جنايات قذافى عليه مردم ليبى اظهار نظر نمود. بسيار بعيد است که تحريم تسليحاتى تاثيرى بر تصميم قذافى در ادامه خشونت ها داشته باشد. همچنين ممنوعيت سفر و ضبط اموال قذافى و نزديکانش چندان در تصميم گيرى سران رژيم ليبى موثر نيست زيرا به احتمال قوى قذافى و فرزندانش فکر چنين روزى را مى‌کرده و تمهيدات لازم را براى حفاظت از اموالشان کرده اند. نکته اصلى و مهم اين قطعنامه موضوع جنايت عليه بشريت است که با جنايات کم سابقه و مداوم رژيم قذافى عليه مردم ليبى کاملا مصداق پيدا کرده است، اگرچه در قعطنامه شورا با قطعيت از آن نام برده نشده است. چنانچه شوراى امنيت ملاحظه کارى را کنارگذارده و موضوع جنايات قذافى را تا پايان کار دنبال نموده و مسببين اصلى قتل عام مردم ليبى را به سزاى اعمالشان برساند، اين امر درسى خواهد بود براى حکام کشورهاى ديگر که سال هاى طولانى با سرکوب مردم و بدون ملحوظ ساختن نظرات آنان در اداره کشور به حکومت خود ادامه داده اند.

در شرايط موجود از مسئولين سياست خارجى جمهورى اسلامى‌انتظار مى‌رود که وضعيت امام موسى صدر که بيش از سى و اندى سال پيش ناجوانمردانه به دست رژيم قذافى مفقود شد را در دستور کار شوراى امنيت قرار داده و در تماس با دادستان دادگاه کيفرى بين المللى از نامبرده بخواهند تا سرنوشت اين سيد مظلوم و جليل القدر را هرچه زودتر روشن نمايد. ربودن امام موسى صدر جنايتى است که رژيم قذافى نبايد از عواقب آن مصون بماند.

منبع

+ نوشته شده در  جمعه 1389/12/13ساعت 10:58  توسط هویزه  | 

ماهیگیری از رودخانه نفت

کشورهای عربی و عموما نفت خیز به میدان نبرد مردم ودیکتاتورهای دست نشانده تبدیل شده است،جهان شاهد سقوط بن علی و حسنی مبارک بود که در طول سالیان سال به خواست مردم کوچکترین اعتنایی نداشتند و به بهانه اسلا م افراطی، خود را در آغوش غرب جا می دادند. آنها امروز به جبر خواسته مردم، صندلی چسبناک و شیرین قدرت را ترک کردند.

در انتفاضه خشم، بسته به خشونت دیکتاتورها، مردم هر کشور خون بهای دموکراسی را می پردازند. سرهنگ قذافی که دچار نوع منحصر به فردی از جنون است لیبی را به حمام خون تبدیل کرده و بیش از هزار نفر را کشته است.
دیکتاتوری که از خانواده مادری دارای ریشه های یهودی است; گرچه گاه و بی گاه ژست هایی در دفاع از مسلمانان می گرفت اما در درازمدت هرآنچه کرد به نفع هویت دست های صهیونیستی بود.
دیکتاتوری که یک روز به نیروهای مبارز اسلحه می فروخت و یک روز با دستان سرکوب گر تلآویو بزرگترین زخم را بردل شیعیان لبنان باربودن امام موسی صدر زد.
بمب گذاری لا کربی، قسمتی از دیوانگی های قذافی بود که دامان غرب را نیز گرفت. اقدامات نابخردانه قذافی محدود به این نبود که از چندین و چند فراتر رفت.
در داخل لیبی از نخستین روز پس از کودتا تا امروز، چندین هزار نفر قربانی شهوت سیری ناپذیر دیکتاتور شدند.
امروز، پس از آغاز موج انتفاضه خشم; مردم لیبی با تن های خونین در مقابل گلوله های مزدوران قذافی صف آرایی کردند تا نقطه پایانی شود برای جنون سرهنگ قذافی که در محاصره مردم خشمگین قرار گرفته است.
در شمال آفریقا از نبردتن به تن مردم با قذافی ابری از خاک و خون به پا شده است تا هیچ کس نداند با معادلات جدید چگونه دست و پنجه نرم کند.
دیکتاتوری که به یمن سودجویی از رودخانه جاری نفت لیبی توانست زبان و چشمان جامعه جهانی را بر خباثت هایش ببندد امروز شاهد خیانت دوستانی است که مجبور شده اند به دلیل دوراندیشی و منفعت طلبی در کنار مردم و خیزش جامعه برای دموکراسی بایستند. گرچه در دل خود را مدیون شرکت های نفتی می دانند که قذافی آنها را سیراب کرده است.
کمتر از یک هفته پیش در راهروهای مقر مرکزی ناتو زمزمه هایی از حمله به لیبی شنیده می شد و دیروز رسما چانه زنی های علنی برای تدارک اعلا ن جنگ آغاز شد.
ناوهای نظامی آمریکا در حال برنامه ریزی و حرکت برای حمله برق آسابه قلب قذافی شده اند.
مدافعین طرح حمله به لیبی می گویند با ادامه روند نبردمردم با دیکتاتورلیبی، جنگ فرسایشی به وجود خواهد آمد که تنها ثمره آن تلا طم در بازار نفت و طلا ی جهان است; نیز گمانه زنی هایی دال براحتمال وجود گزینه تسلیحات شیمیایی مطرح است; طرحی که با توجه به سابقه جنون سرهنگ، دور از ذهن نیست.
احتمال دخالت نظامی غرب در لیبی از آن جهت پررنگ است که آنها منافع کوتاه مدت خود را هرگز فدای منافع بلند مدت نمی کنند. پس باید منتظر چراغ سبز به جنگنده هایی بود که رهسپار مواضع دولت سابق لیبی می شوند. عملکرد غرب که گمانه زنی ها درباره آن تشدید شده است ریشه در درگیری های بالکان و حمایت از مردم بوسنی در جنگ یوگوسلا وی و کوزوو دارد.
کشورهای مسلمان در آن برهه زمانی به دلیل پیمان با روسیه چشمان خود را بر قتل عام مسلمانان بستند تا غرب بهترین برداشت را داشته باشند. در آن زمان نیروهای ناتو به طرفداران میلوسوویچ یورش بردند تا مسلمانان آن منطقه به غرب به دیده یک منجی بنگرند و سازمان کنفرانس اسلا می تنها به صدور بیانیه اکتفا کند. کشورهای مسلمان تنها نظاره گر حماسه ای هستند که مردم لیبی خلق می کنند چون خود دچار دیکتاتوری هستند و بیش از همه نگران رسیدن سونامی ناآرامی های انتفاضه خشم به داخل جامعه هایشان هستند. غرب خود را آماده ماهیگیری از رودخانه نفت در لیبی می کند. اما ایران اسلا می که متاسفانه به رقم هشدارها روابط خود را با لیبی و قذافی گسترش داده بود همچنان نماینده تام الا ختیار سرهنگ قذافی را در تهران می بیند.
رفیق گرمابه و گلستان قذافی خود را دبیر کمیته مردمی دفتر مردمی لیبی می خواند تا نشان دهد که همچنان به سیره جنونآمیز قذافی وفادار است.
سعدمجبر که از هم رزمان قذافی در کودتای ۱۹۶۹ بود، سرکوب خونبار مردم لیبی را محکوم نمی کند. این مهره مورد اعتماد، چندین و چند سمت در ۴۲ سال دیکتاتوری قذافی برعهده داشته است.
وی پس از پیروزی انقلا ب اسلا می ایران سعی در نفوذ در مراکز حساس داشت.
حافظه تاریخی ایرانی ها به یاد دارد در همان زمان حمایت تسلیحاتی قذافی از ایستادگی ایران اسلا می در جریان جنگ تحمیلی و مخالفت با صدام حسین تنها به دلیل سوداقتصادی و رقابت با دیکتاتوری عراق بود. اوج مکروحیله گری این فرد، دخالت و همکاری در ربودن امام موسی صدر است. وی در طول مدت زمانی که در تهران علیه منافع ملی ایران انجام ماموریت می کرد، از پیگیری و پاسخ گویی درباره پرونده رهبر ایرانی شیعیان لبنان سرباز زد. این مهره که در راستای حربه های غرب، دارایی ۹۰ میلیاردی اقتصادی لیبی را در روزهایی که در پرونده تحریم اقتصادی به بهانه پرونده هسته ای  خارج کرد، نقطه کوچکی از عملکرد وی است.
حال در روزهای سرنوشت ساز لیبی، ایران تنها به موضع گیری علیه قتل عام مردم در لیبی بسنده کرده است چگونه می شود پذیرای دیپلمات هایی بود که همچنان به قذافی و مرام وی وفادار هستند و برای پرونده امام موسی صدر بازخواست نمی شوند!
یا حتی قطع روابط دیپلماتیک با قذافی به منزله ایستادن در کنار مردم لیبی در جنگ با دیکتاتور نیست؟
در پرونده موضع گیری کشورهای جهان موضع گیری  هوگوچاوز و اورتگا قابل تامل است! رهبرانی که از قذافی اعلا م حمایت می کنند و قیام مردم را آمریکایی می خوانند; در دنیای سیاست هیچ کس منتظر دیگری نمی ماند که  تدابیری به نفع خود اتخاذ کنند. این که کشورهای مسلمان و همسایگان لیبی موضع اتخاذ نمی کنند غرب را تحریک می کنند تا با کمترین هزینه در کنار مردم بایستد و بیشترین برداشت را از منابع نفتی لیبی داشته باشد.  در این بین موقعیت هایی که ایران می تواند بیشترین برد را داشته باشد و سرنوشت گم شدن رهبر شیعیان لبنان مشخص شود، همگی سوخت شود.

منبع

+ نوشته شده در  جمعه 1389/12/13ساعت 10:54  توسط هویزه  | 

لبنانى‌ها چشم انتظار امام موسى صدر

ديپلماسى ايرانى: با نزديک شدن به سقوط حکومت معمر قذافى، ديکتاتور ليبى بحث سرنوشت امام موسى صدر و همراهانش مجددا بر سر زبان‌ها افتاده است. فردى که 32 سال پيش به همراه دو نفر از دوستانش در ليبى به طور مرموزى ناپديد شد و تا به حال هيچ خبرى از او نيست.

در اين ميان هيجان لبنانى‌ها براى دانستن سرنوشت او که يکى از رهبران سياسى آنها محسوب مى‌شود بسيار بالا رفته است. کسى که ذوب‌شدگان بسيارى از جمله نبيه برى، رئيس پارلمان را در لبنان دارد. دستگاه قضايى لبنان در سال 2008 به اتهام دست داشتن معمر قذافى، ديکتاتور ليبى در ناپديد شدن امام موسى صدر، شيخ محمد يعقوب و عباس بدرالدين، مدير خبرگزارى لبنان در سال 1978 حکم بازداشت او را صادر کرد.

اين موضوع زمانى رنگ و بوى تازه‌اى به خود گرفت که غضنفر رکن‌آبادى، سفير جمهورى اسلامى ايران در بيروت به خبرنگاران گفت: «صدر و همراهانش در قيد حياتند و من از مسئولان ليبيايى مى‌خواهم که از او مراقبت لازم را انجام دهند.»

اين در حالى است که بسيارى از هم‌رزمان قديمى قذافى که در حال حاضر در صف مخالفان او قرار دارند خبر از مرگ امام موسى صدر در همان سال 1978 داده‌اند. از جمله عبدالمنعم الهونى، عضو سابق هيئت مجلس رهبرى انقلاب ليبى که در گفتگو با روزنامه الحيات چاپ لندن گفته بود که امام موسى صدر کشته شده و در منطقه سبها جنوب ليبى دفن شده است. وى گفت: «باجناقم، نجم الدين اليازجى که در آن موقع خلبان ويژه معمر قذافى بود، مسئول انتقال جسد امام موسى صدر به منطقه سبها بود. وى به دليل اين که از اين راز آگاه بود يک هفته پس از اين انتقال توسط نيروهاى امنيتى معمر قذافى ترور شد.»

حسن يعقوب، نماينده سابق پارلمان لبنان و پسر شيخ محمد يعقوب، يکى از همراهان امام موسى صدر به شبکه خبرى الجزيره مى‌گويد: «صحبت‌هاى هونى را من هم خواندم. ولى حرف‌هاى او پر از تناقض بود. او مى‌گويد که در سال 1975 ليبى را ترک کرده و فرارى بوده است، سپس در سال 2000 به ليبى بازگشته در حالى که امام موسى صدر و همراهانش در سال 1978 ناپديد شده‌اند. اين بدان معنا است که الهونى در زمان حادثه در ليبى نبوده و سمتى در نظام قذافى نداشته است.»

وى تاکيد مى‌کند، موضوع را شخصا با خانواده يازجى مطرح کردم و صحت و سقم اظهارات الهونى را از آنها پرسيدم. خانواده يازجى به من گفتند که حرف‌هاى الهونى همگى دروغ است.

يعقوب همچنين مى‌گويد: «بر عکس گفته‌هاى الهونى ما دلايل بسيارى در اختيار داريم که ثابت مى‌کند امام موسى صدر و همراهانش همچنان در قيد حياتند.»

قاسم قصير، روزنامه نگار و تحليلگر مسائل سياسى نيز در اين باره مى‌گويد: «آنچه درباره امام موسى صدر گفته مى‌شود فقط در حد حدس و گمان است. تا کنون نه اثرى از زنده ماندن امام موسى صدر يافت شده و نه اثر و دليلى که ثابت کند، امام صدر و همراهانش کشته‌شده‌اند.»

قصير مستنداتى که ثابت مى‌کند، امام موسى صدر کشته شده را بيشتر از اسنادى که ثابت کند او هنوز در قيد حيات است، مى‌داند و مى‌گويد: «مثلا فهرست جنايت‌هايى که سازمان امنيت امريکا اعلام کرده و گفته که ثابت شده نظام ليبى اين جنايت‌ها را حتما مرتکب شده، نشان مى‌دهد که سرهنگ قذافى امام موسى صدر را کشته نربوده است. علاوه بر آن شواهد بسيارى وجود دارد که نشان مى‌دهد که نظام ليبى در کشتن امام موسى صدر بيش از آن که بخواهد او را بربايد، عجله به خرج مى‌داده اگر چه هيچ کدام از اين دلايل تا کنون ثابت نشده‌اند.»

قصير نقش آينده امام موسى صدر در تحولات آينده لبنان در صورتى که زنده باشد را چندان نمى‌داند و مى‌گويد: «با گذشت 32 سال از دوران غيبت امام موسى صدر از عرصه سياسى و کبر سن او که اگر در قيد باشد بيش از 85 سال سن خواهد داشت، او ديگر نمى‌تواند نقش تصميم‌گيرى در تحولات آينده لبنان داشته باشد اگر چه حتما همچنان جايگاه ويژه خود را خواهد داشت.»

عمر الزين، دبير کل اتحاديه وکلاى عرب نيز در اين باره مى‌گويد: «دولت لبنان براى يافتن سرنخ‌هايى از سرنوشت امام موسى صدر و همراهانش تلاش‌هاى بسيارى کرد. از جمله در ارتباط مداوم با مقامات ليبيايى و ايتاليايى در اين زمينه بود. در نهايت پرونده را به دادگاه جنايى ارجاع داد. به خصوص اين که خانواده مفقودين و مجلس اعلاى اسلامى لبنان که شيعى است و رهبرى آن را خود صدر بر عهده دارد نيز دادخواست قضايى در اين زمينه داده بودند. تحرکات آنها در نهايت جواب داد و حکم بازداشت عده‌اى از مقامات ليبيايى از جمله سرهنگ معمر قذافى صادر شد.»

وى همچنين گفت: «دولت لبنان مى‌تواند تحرک سياسى بيشترى به خرج دهد و از شوراى امنيت بخواهد دادگاه ويژه‌اى در اين زمينه تشکيل دهد و درباره ربايش صدر و همراهانش تحقيقات تازه‌اى آغاز کند. به خصوص اين که آنچه رخ داده جنايتى در حق دولت و ملت لبنان است.» 

منبع

+ نوشته شده در  جمعه 1389/12/13ساعت 10:51  توسط هویزه  | 

مخالفان مذاکره با قذافی را رد کردند

شوراي ملي انتقالي ليبي، نماينده معارضان اين كشور، هرگونه ميانجيگري و مذاكره با معمر قذافي ديكتاتور اين كشور را رد كرد.

به گزارش فارس به نقل از الجزيره،‌ "مصطفي عبد الجليل " رئيس شوراي انتقالي تاكيد كرد كه اصل گفت‎وگو و مذاكره با قذافي يا ميانجيگري طرف سوم در حوادث و اختلافات ليبي به هيچ عنوان پذيرفته شده نبوده و مردود است.
عبدالجليل افزود: تاكنون هيچ طرف يا كشوري با وي درباره آنچه طرح ونزوئلا خوانده مي‌شود و خواستار تشكيل كميته‌اي به نام "كميته صلح " متشكل از كشورهاي دوست ليبي جهت مذاكره و يافتن راه‎حلي براي بحران ليبي است، تماس نگرفته ‌است.
شوراي ملي انتقالي پس از انقلاب 17 فوريه ليبي و توسط عبدالجليل براي اداره امور مناطق آزادشده از استيلاي رژيم قذافي تشكيل شد.
اين درحالي است كه اتحاديه عرب در آخرين نشست خود كه شب گذشته (چهارشنبه‏شب) در قاهره برگزار شد، هرگونه دخالت خارجي در امور ليبي را رد كرد.
وزيران خارجه كشورهاي عربي در نشست خود در قاهره بر لزوم حفظ وحدت و يك‎پارچگي ملت و كشور ليبي تاكيد و جنايات رژيم قذافي عليه ملت اين كشور را محكوم كردند.

+ نوشته شده در  جمعه 1389/12/13ساعت 10:45  توسط هویزه  | 

یک دهم لیبی در دست قذافی + نقشه

نقشه شهرهای مختلف لیبی که در تصرف انقلابیون قرار دارد نشان می دهد که "معمر قذافی" دیکتاتور لیبی تنها کنترل مساحت یک دهم این کشور را در دست دارد که بزودی به تصرف مردم در خواهد آمد.

به گزارش خبرگزاری مهر، هم اکنون شهرهای مختلف لیبی در مناطق شرق، جنوب، غرب و شمال در تصرف مردم این کشور قرار دارد و قلمرو حکومت قذافی به یک دهم مساحت لیبی کاهش پیدا کرده است.

به گزارش منابع موثق هم اکنون تنها 6 شهر طرابلس (پایتخت لیبی)، سرت، سبها (محل زندان احتمالی امام موسی صدر)، صبراته، الخمس و زلیتین در تصرف مزدوران قذافی قرار دارد.

این در حالی است که در همین شهرها نیز مردم انقلابی لیبی برخی مناطق را به تصرف خود درآورده اند. همچنین نیروهای مردمی در دروازه های این شهرها حضور داشته و خود را برای حمله به مقر قذافی در طرابلس و دیگر شهرهایی که مزدوران وی در آن پناه گرفته اند آماده می کنند.

بر این اساس، هم اکنون مناطق وسیعی از شمال تا جنوب و از شرق تا غرب لیبی به دست مردم است و در برخی مناطق نیز درگیریها همچنان وجود دارد.

به گزارش محیط، به غیر منطقه راس لانوف و بندر نفتی سدره در شرق لیبی همه شهرها در تصرف انقلابیون است. مهمترین شهرهای آزاد شده در شرق لیبی شامل بنغازی، درنه، البیضاء، اجدابیا به علاوه شهر بزرگ طبرق می شود که در جنوب شرقی لیبی قرار دارد.

در غرب لیبی نیز انقلابیون زواره، مصراته، الزاویه و اکثر مناطق موسوم به کوههای غربی را به تصرقف خود درآورده اند. در جنوب لیبی نیز شهر بزرگ الکفره که در همسایگی طبرق قرار دارد به دست مردم آزاد شده است.


شهرهای باقی مانده در دست قذافی

در مناطق جنوبی همچنین کنترل شهرهای جالو و اوجله در دست انقلابیون قرار دارد. البته علاوه بر این شهرهای بزرگ لیبی در جنوب، شرق و شمال لیبی به تصرف مردم درآمده است وضعیت برخی دیگر از شهرها همچنان مشخص نیست. بر این اساس، در شهر غریان (در جنوب طرابلس) گزارشهایی درباره درگیری میان انقلابیون و مزدوران قذافی گزارش شده است.

به گزارش مهر، اگر شهر غریان نیز به تصرف مردم درآید با توجه به اینکه شرق و غرب طرابلس در روزهای اخیر به دست انقلابیون آزاد شده بود، مقر قذافی در طرابلس به طور کلی در محاصره مردم قرار خواهد گرفت.

خاطر نشان می شود نیروهای مردمی در شهرهای مختلف لیبی در روزهای گذشت یگان های متعددی را تشکیل داده و توسط نظامیان پیوسته به انقلاب آموزش می بینند. این نیروها در روزهای آتی برای تصرف شهر طرابلس و دیگر شهرهای باقی مانده در تصرف قذافی وارد عمل خواهند شد.

این در حالیست که هم اکنون تلاشهایی از سوی "هوگو چاوز" رئیس جمهور ونزوئلا برای پایان دادن به بحران لیبی آغاز شده است. از سوی دیگر، احتمال دخالت نامی آمریکا در لیبی ابهامات درباره آینده انقلاب در لیبی را بالا برده است.
+ نوشته شده در  جمعه 1389/12/13ساعت 10:44  توسط هویزه  | 

خانواده قذافی به دنبال پناهندگی در نیکاراگوئه

روزنامه القدس العربي اعلام كرد كه به دنبال اعتراضات و انقلاب مردمي ليبي همه فرزندان سرهنگ معمر قذافي جز سيف الاسلام خواهان كناره‌گيري پدرشان از قدرت و رفتن به نيكاراگوئه هستند.

به گزارش شبكه خبري العالم به نقل از روزنامه فرامنطقه‌اي القدس العربي، برخي از نزديكان خانواده قذافي كه در خارج از ليبي بسر مي برند اظهار داشته‌اند كه فرزندان قذافي توانسته‌اند دانيل اورتيگا، رئيس جمهور نيكاراگوئه را براي دادن پناهندگي سياسي به قذافي و خانواده‌اش قانع كنند.

اين منابع نزديك به خانواده قذافي تاكيد كرده‌اند كه قذافي همچنان كناره‌گيري از قدرت را رد مي‌كند و اصرار دارد كه با مردم اين كشور بجنگد و از ميان خانواده‌اش اين تنها سيف الاسلام است كه از اين موضع گيري پدرش حمايت مي‌كند.

+ نوشته شده در  جمعه 1389/12/13ساعت 10:43  توسط هویزه  | 

طرح چاوز برای پایان بحران لیبی

منابع خبری از موافقت دبیرکل اتحادیه عرب و رهبر فعلی لیبی با طرح صلح "هوگو چاوز" برای پایان دادن به بحران در این کشور خبر می دهند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از شبکه خبری الجزیره، رئیس جمهور ونزوئلا اخیرا طرحی را در زمینه پایان دادن به بحران لیبی ارائه کرده که مورد موافقت "عمرو موسی" و "معمر قذافی" قرار گرفته است.

وزیر امور اطلاع رسانی ونزوئلا بدون اشاره به جزئیات این طرح صلح، اظهار داشت: چاوز در روز سه شنبه گذشته در تماس تلفنی با قذافی وی را در جریان این طرح قرار داده که به خشونتها در لیبی خاتمه می دهد.

در همین حال یک مقام ونزوئلایی که نخواست نامش فاش شود در گفتگو با خبرگزاری رویترز اظهار داشت: طرح چاوز بر این مسئله تکیه دارد که هیئتی از نمایندگان کشورهای آمریکای لاتین، اروپا و خاورمیانه به لیبی سفر کننند تا مقدمات حل مسالمت آمیز تنشها میان مخالفان و رژیم قذافی را به وجود آوردند.

منابع خبری همچنین اعلام می کنند که معمر قذافی در همین تماس تلفنی با چاوز موافقت خود را اعلام کرده است. این منابع از تماس تلفنی چاوز با عمرموسی نیز خبر دادند که در پی آن دبیرکل اتحادیه عرب نیز با انجام این طرح موافقت کرده است.

چاوز اخیرا تاکید کرده بود جامعه بین المللی باید در پی راه حل غیر از گزینه نظامی در لیبی باشد. وی آمریکا را به سوء استفاده از مشکلات لیبی برای حمله به این کشور متهم کرده بود.

از سوی دیگر، اتحادیه عرب در نشست اخیر خود با راه حل نظامی برای پایان دادن به بحران لیبی مخالفت کرد.

+ نوشته شده در  جمعه 1389/12/13ساعت 10:39  توسط هویزه  | 

محاکمه قذافی در پرونده امام موسی صدر

روزنامه السفیر لبنان نوشت: با وجود اینکه غالب غانم رئیس شورای دادگستری دستگاه قضایی لبنان و نعمت لحود از قضات این شورا، به وزارت دادگستری منتقل شده‌امد و حد نصاب اعضای این شورا برای تصمیم گیری کامل نیست، اما اولین جلسه دادگاه رسیدگی به پرونده ناپدید شدن امام موسی صدر و دو تن از همراهانش روز جمعه تشکیل خواهد شد و به محاکمه معمر قذافی دیکتاتور لیبی و ششن تن از معاونان وی خواهد پرداخت.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه العالم، روزنامه لبنانی السفیر به نقل از منابع آگاه نوشت: خانواده صدر و همراهانش به همراه موکلان پرونده در جلسه دادگاه حاضر خواهند شد و همچنین جمعی دیگر از کارشناسان حقوقی با پوشیدن لباس رسمی وکلاء در سالن کاخ دادگستری حاضر خواهند شد و همبستگی خود را اعلام خواهند کرد.

در این دادگاه المرغنی مسعود التومی، احمد محمد الحطاب، الهادی ابراهیم مصطفی السعداوی، عبدالرحمن محمد غویله، محمد خلیفه بن سحیون و عیسی مسعود عبدالله المنصوری به همراه قذافی محاکمه خواهند شد.

+ نوشته شده در  جمعه 1389/12/13ساعت 9:39  توسط هویزه  | 

وظیفه فعلی دختر قذافی چیست؟

«عایشه قذافی» که تا چند هفته پیش، سفیر صلح سازمان ملل متحد به شمار می رفت، اکنون به یکی از خشن ترین افراد حال حاضر کشورش تبدیل شده و در به راه انداختن حمام خون در لیبی به پدرش و دیگر اعضای باقی مانده در رژیم لیبی کمک می کند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  جمعه 1389/12/13ساعت 9:35  توسط هویزه  | 

چه کسانی دعا می کنند امام موسی زنده نباشد

چه کسانی دعا می کنند امام موسی زنده نباشد

برای این جماعت امام مفقود بهتر است تا بازگشت چشم سبز بلند بالایی که اگر بازآید همچنان همان روحیه انقلابی را دارد و همان ذکاوت در عالم سیاست را.

سامی مبید
آگوست 1978 زمانی که هواپیمای حامل امام موسی صدر در طرابلس بر زمین نشست ، این روحانی لبنانی اما متولد ایران نمی دانست که چه سرنوشتی در انتظار اوست؟امام در تابستان گرمی وارد لیبی شد و گویا هرگز از آن کشور خارج هم نشد. آن روحانی بلندبالا با چشمانی سبز تنها و تنها برای میانجی گری میان سرهنگ معمر قذافی و رهبر سازمان آزادی بخش فلسطین یاسر عرفات به لیبی سفر کرد. هیچ کس از آن روز امام را به چشم ندیده است. نه سال پیش از این تاریخ بود که قذافی بر مسند قدرت در لیبی نشسته بود. در آن برحه زمانی وی به صراحت تاکید کرد که درهای کشورش بر هر فرد یا نهادی که قصد ایستادگی در برابر اسرائیل و ایالات متحده را داشته باشد، باز است .

سازمان آزادی بخش فلسطین پایگاه های بسیاری در لیبی داشت. این نهاد از کمک های مالی بی حد و حصر قذافی هم بسیار بهره برده بود. قذافی و عرفات هم ظاهرا روابط دوستانه بسیار خوبی با هم داشتند. رابطه میان دو نفر در ابتدای 1978 با درخواستی از جانب قذافی و مخالفت یاسر عرفات شکرآب شد. قذافی از عرفات می خواهد که چند تن از اعضای اپوزیسیون لیبی را توسل عوامل خود به قتل برساند، عرفات در برابر این درخواست مقاومت می کند و همین مساله خشم سرهنگ را برمی انگیزد. سرهنگ فلسطینی ها را از لیبی اخراج می کند، دفاتر آنها را در طرابلس مهر و موم کرده و کمک 12 میلیارد دلاری نقدی و کمک های نظامی به آنها را قطع می کند.عرفات هم به حمایت مالی و هم به کمک معنوی لیبی در آن برحه زمانی نیازمند بود و به همین دلیل واسطه ای را برای آشتی راهی طرابلس می کند. عرفات از امام موسی صدر می خواهد که نقش میانجی را در این ماجرا بر عهده بگیرد. از همان روز که امام موسی درخواست عرفات را اجابت کرده و به لیبی می رود دیگر نه کسی او را می بیند و نه کسی از او خبری می شنود.


امام موسی صدر یک سیاستمدار معمولی لبنانی نبود. نه مفقود شدن وی عادی بود و نه حتی مرگش بعد این همه سال عادی می نماید. هیچ کس نمی تواند از حد و اندازه تاثیر امام موسی صدر بر جمعیت شیعه لبنان سخنی به میان آورد. امام موسی صدر در شهر مذهبی قم به دنیا آمد. از پدری که از آیت الله های به نام در ایران، عراق و لبنان بود. وی تحصیلات حوزوی را در قم پشت سر گذاشت و پس از آن از دانشگاه تهران در سال 1956، مدرک علوم سیاسی خود را گرفت. اواخر دهه 50 بود که امام موسی رسما جامه روحانیت را بر تن کرد.امام موسی رهبری بود کاریزماتیک و بسیار باهوش که با عقاید مذهبی بازی که داشت به سهولت جای خاصی در میان شیعیان لبنان برای خود دست و پا کرد.


همگان بیروت آن زمان را به سوئیس خاورمیانه تشبیه می کردند. سرزمینی که آغوش بر توریست ها گشوده بود اما شیعیان تنها هفت دهم درصد از بودجه ملی لبنان را به خود اختصاص داده بودند.در مسائل منطقه ای امام موسی صدر به سوریه و ایران نزدیک بود و البته به شدت منتقد انور سادات رئیس جمهوری وقت مصر بود. انور سادات چند ماه پیش از ناپدید شدن امام موسی در سرزمین های اشغالی حاضر شده بود.
از خیل هواداران دو آتشه امام موسی صدر دو نفر در امروز لبنان همچنان حرف های بسیاری برای گفتن دارند. نبیه بری رئیس پارلمان لبنان و سید حسن نصرالله دبیر کل سازمان ملل. مردانی که هنوز به صدر عشق می ورزند و همچنان تاکید دارند که او بعد این همه سال زنده است. هر دو نه یک بار که بارها تاکید کرده اند که ارام نخواهند گرفت مگر زمانی که امام موسی به لبنانش بازگردد.


پرونده امام سبز چشم لبنانی ها این روزها در صدر اخبار بین المللی قرار دارد. سرزمین معمر قذافی روزهای آشوب را تجربه می کند. شیعیان لبنان از 1978 تا کنون هنوز چشم انتظار امام خود هستند و اکنون فرصت را برای پاسخگویی قذافی بسیار مناسب می دانند. در 1984 دو دیپلمات لیبیایی ربوده شدند تا شاید اهرم فشاری باشد برای معمر قذافی. این کار هم جواب نداد و در نتیجه سفارتخانه لیبی در لبنان در جولای همان سال منفجر شد.


در ابتدای دهه نود بود که نبیه بری در سخنانی که رنگ و بوی عشق به امام موسی صدر را داشت به صراحت گفت: می خواهیم بدانیم چه بر سر امام ما آوردید؟ هم نصرالله و هم دیگر وفاداران به امام موسی در این سالها از کوچکترین ارتباط گیری با رژیم قذافی سرباز زده و بارها هشدار داده اند که این روند تا معلوم شدن وضع امام موسی صدر ادامه خواهد داشت. در سال 2000 میلادی طرفداران امام موسی پرونده را مجددا در رسانه های داخلی و منطقه ای باز کرده و از دادگاهی در لبنان دستور بازداشت قذافی را گرفتند. در 2003 در نهایت راهی برای قذافی نماند جز متوقف کردن فعالیت سفارتخانه کشورش در بیروت. زمانی که انقلاب مردمی در لیبی آغاز شد شبکه المنار متعلق به حزب الله لبنان و ان بی ان مورد حمایت نبیه بری ،بیست و چهار ساعته از لیبی گفتند. محور تمامی برنامه ها هم یک چیز بود: تلاش برای سرنگونی مردی که امام را میزبان بود اما آیین میزبانی ندانست. العربیه مورد حمایت خاندان سعود هم در این ماجرا بسیار بر معمر قذافی تاخت. همین نسخه در الجزیره قطر هم پیچیده شد. خاندان سعود از رفتن قذافی شاد هستند چرا که سه سال پیش سرهنگ برنامه ترور ملک عبدالله را در سر داشت که لو رفت.


آنچه که به این پرونده جانی دوباره بخشیده رفتن قذافی نیست بلکه این خبر نسیم وار است که احتمالا امام موسی زنده است. برخی منابع ادعا می کنند که مخفیگاه صدر در جریان این ناآرامی ها تغییر کرده است . این خبر برای شیعیان لبنان به مثابه انفجار شادی بود. باز پوسترهای حاوی تصویر امام موسی کوچه و خیابان های بیروت را پر کرده است . صدر اگر زنده باشد 83 سال سن دارد. همگان در ظاهر از بازگشت صدر ابراز خرسندی می کنند اما چه کسی می داند که در دل سیاستمدارن امروز لبنان واقعا چه می گذرد؟ چه کسی می داند که بازگشت امام پس از سی سال ترس را در دل چه کسانی می اندازد؟ سیاستمدارانی که همین امروز نمی توانند در کنار هم قرار گرفتن نبی بری و سید حسن را ببینند چگونه می توانند مثلث سه گانه آنها را کنار هم تاب بیاورند؟ کم نیستند کسانی که در این سالها برای جمع آوری آرا از امام گفته اند و خود را وفادار به او نشان داده اند. برای این جماعت امام مفقود بهتر است تا چشم سبز بلند بالایی  که اگر بازگردد همچنان همان روحیه انقلابی را دارد و همان ذکاوت در عالم سیاست را.
+ نوشته شده در  سه شنبه 1389/12/10ساعت 10:38  توسط هویزه  | 

مردی که مانع از سقوط قذافی می شود

مردی که مانع از سقوط قذافی می شود

 یکی از سوالاتی که این روزها درباره لیبی مطرح است هویت شخص یا اشخاصی است که فرمان به کار گیری خشونت های بی سابقه علیه مردم خود را صادر کرده اند.

فرانک گاردنر نویسنده و خبرنگار بی بی سی در تازه ترین گزارش خود از لیبی تا اندازه ای به این سوال پاسخ داده است. او در گزارش خود با عنوان " چه کسی از قذافی حمایت می کند" می نویسد :

بر خلاف مصر و تونس، در لیبی این ارتش نیست که توازن قدرت را برقرار می کند.

در عوض این وظیفه برعهده یک شبکه موهوم از گردانهای نظامی، "کمیته های انقلابی "هواداران مورد اعتماد، سران قبایل و مزودوران خارجی وارداتی است.

ارتش واقعی لیبی تقریبا نمادین است. یک نیروی ضعیف تحلیل رفته که اندکی بیش از 40 هزار نفر هستند  و نه آموزش درستی دیده اند و نه تجهیزات مناسبی در اختیار دارند.  این بخشی از استراتژی بلند مدت سرهنگ معمر قذافی بوده است تا هرگونه خطر کودتای نظامی احتمالی علیه خود را دفع کند چرا که خود او از همین طریق در سال 1969 به قدرت رسیده بود.

بنابر این پیوستن برخی از عناصر ارتش به معترضین در بنغازی در ماه جاری بعید است مشکلی برای سرهنگ قذافی ایجاد کند. او نه تنها بدون آنها می تواند کار خود را انجام دهد، بلکه از این فراتر نیز می تواند برود چرا که دستگاه امنیتی اش هیچ تردیدی در صدور دستور حملات هوایی به پادگانهای سرکش شرق کشور به خود راه نداده است.

پس چه کسی ازرژیم او حمایت می کند و اجازه می دهد در قدرت باقی بماند در حالیکه دو تن از سران کشورهای همسایه اش  در اثر تحرکات  فراگیر برای تغییر رژیم ها در سرتاسر خاورمیانه تاب مقاومت نیاورده و فرار کرده اند؟

  مانند بسیاری دیگر از کشورهای منطقه، لیبی دارای یک دستگاه امنیتی داخلی بزرگ،ثروتمند و بی رحم است.

سیستم امنیتی آلمان شرقی و پلیس مخفی رومانی  قبل از1989 را به یاد بیاورید ،جاییکه هیچکس  به خاطر ترس از معرفی شدن به پلیس مخفی ، جرأت انتقاد از  رژیم را در ملاءعام نداشت.

در سفرهایی که به لیبی داشتم به خوبی فهمیدم یافتن مردم عادی که به عنوان شاهد ماجرا آزادانه با یک خبرنگار صبحت کنند بسیار سخت بود، چرا که گماشته های دولتی همیشه و در همه جا مراقب بودند که چه کسی چه چیزی می گوید.

تعدادی از پسرهای خود سرهنگ قذافی در دستگاه امنیتی این کشور کار کرده اند، اما اکنون این عبدالله سنوسی برادر زن قذافی است که در دستگاه امنیتی داخلی و خارجی لیبی نقشی کلیدی دارد.

محافظه کار تندرویی که به آدمکشی شهرت دارد. شایع است که عامل اصلی همه خشونت های به کار گرفته شده برای سرکوب معترضین بنغازی و شرق این کشور او بوده است.  گفته می شود تا زمانی که او چنین مشاوره های خشنی به قذافی می دهد بعید است که از قدرت کنار گذاشته شود.

منبع
+ نوشته شده در  سه شنبه 1389/12/10ساعت 9:53  توسط هویزه  | 

سرنوشت امام موسی صدر از زبان قذافی!!!

شبکه المنار یک فایل صوتی از اظهارات "معمر قذافی" منتشر کرد که در آن دیکتاتور لیبی از مسئله ناپدیدشدن امام موسی صدر ابراز بی اطلاعی می کند.


به گزارش خبرگزاری مهر، شبکه تلویزیونی المنار اخیرا فایلی صوتی را از اظهارات قذافی منتشر کرده که در آن درباره ناپدید شدن امام موسی صدر سخن می گوید.

وی در این فایل صوتی اظهار می دارد: او ناپدید شد اما نمی دانیم چگونه این مسئله رخ داد.

قذافی در ادامه تاکید می کند: ای کاش می دانستیم چه کسانی پشت پرده ناپدید شدن وی قرار دارند. با وقوع این مسئله وجهه لیبی در جهان تخریب شد. در واقع آنان این کار را کردند تا وجهه لیبی را از بین ببرند.

امام موسی صدر 9 شهریور سال 1357 در سفر به لیبی و هنگام ترک این کشور به مقصد ایتالیا ناپدید شد. اسناد معتبر نشان می دهد امام موسی صدر هرگز سوار هواپیمایی که به مقصد ایتالیا پرواز می کرده نشده است. امام صدر را در این سفر شیخ "محمد یعقوب" و "عباس بدرالدین" (روزنامه نگار لبنانی) همراهی می کردند.
 
چندی پیش پسر امام موسی صدر که پدرش 32 سال پیش سفر بی بازگشتی به لیبی داشت، تاکید کرد: پدرم و همراهان وی همچنان زنده اند و در لیبی بسر می برند.

خاطرنشان می شود تحولات اخیر در لیبی که با اعتراضات شدید مردمی علیه معمر قذافی ادامه دارد، پرونده ناپدیدشدن امام موسی صدر را وارد مراحل تازه ای کرده است. بر این اساس، برخی منابع موثق روز گذشته از زنده بودن این عالم عالیقدر جهان اسلام و حضور وی در زندانی در لیبی خبر دادند.اما در مقابل برخی گزارشها از خروج امام موسی صدر به وسیله یک هواپیمای کوچک از این کشور به مقصدی نامشخص حکایت دارد.

+ نوشته شده در  سه شنبه 1389/12/10ساعت 9:2  توسط هویزه  | 

سگ قذافی(سعد مجبر) زمانی که قذافی برادر ایران بود!!! + عکس

یکی از اصلی ترین افراد در عدم پیگیری سرنوشت امام موسی صدر که شدیدا حرف هایش بر مسئولان کشور تاثیر داشت و با وجود اینکه یکی از افراد مطلع در ربوده شدن امام موسی صدر محسوب می شود!! همواره این قضیه را نفی کرده و تمام اخطارها و تذکرها را در مورد استفاده از نام لیبی در ربوده شدن امام موسی صدر به وزارت امور خارجه و نشریات کشور داده است... هنوز جوابیه ایشان در روزنامه شرق پیرامون مساله ربایش امام موسی صدر را فراموش نکرده ایم.


2276.jpg

62205_454.jpg

او کسی ایست که هنوز از قذافی حمایت می کند و حاضر به استعفا نیست!!!!!!

و سوال اینجاست: چرا با وجود اثبات جاسوسی وی در اعترافات مهدی هاشمی و حمایت وی از قذافی در این شرایط ،  هنوز او در ایران است؟!!!

به راستی چه کسی از او حمایت می کند؟

+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/12/08ساعت 23:33  توسط هویزه  | 

لولو معمر قذافی !!!

+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/12/08ساعت 22:47  توسط هویزه  | 

قذافی 3 ردیف دیوار سیمانی به دور خودش کشیده است!

ایرنا:پایگاه اطلاع رسانی دنیا الوطن روز یکشنبه نوشت: 'معمر قذافی' دیکتاتور لیبی که اکنون به سختی از سوی افکار عمومی برای کناره گیری از قدرت تحت فشار قرار دارد، با سه ردیف دیوار سیمانی در منطقه 'باب العزیزیه' از خود محافظت می کند.
این پایگاه خبری می افزاید، مکان زندگی قذافی مانند یک قلعه قرون وسطایی و بدون استفاده از ابزارهای تکنولوژی با سه ردیف دیوارهای سیمانی محاصره شده است.
این گزارش می افزاید، باب العزیزیه در بخش جنوبی طرابلس واقع شده و یک مکان نظامی به حساب می آید به طوری که چهار گردان ارتش از این مکان که محل زندگی قذافی و فرزندان وی است، محافظت می کنند.
این مکان قلعه مانند که مساحت آن شش کیلومتر مربع می باشد و در یک مکان استراتژیک در جنوب طرابلس نزدیک اتوبان منتهی به فرودگاه طرابلس قرار دارد، به شدت محافظت می شود و در هر یک از اتاق های آن انواع وسایل ارتباطی وجود دارد.
پایگاه باب العزیزیه از محکمترین مکان های لیبی است و با سه ردیف دیوار سیمانی و ضد بمب محاصره شده و بیشترین تشکیلات نظامی و امنیتی پیشرفته در این مکان قرار دارد.
این مکان شاهد حوادث اعتراض آمیز دیگری نیز بوده است. در ماه می 1984 در درگیری که در این مکان به وقوع پیوست، دهها تن کشته شدند. معترضان می خواستند با خلاصی از نظام قذافی یک نظام دمکراتیک ملی ایجاد کنند.
قذافی قبل از آن در سال 1980 اعلام کرده بود که قصد دارد همه مخالفان در خارج از لیبی را از میان بردارد و به همین دلیل بسیاری از مخالفان در خارج از این کشور از میان برداشته شدند.
خانه قذافی در باب العزیزیه در سال 1986 در زمان ریاست جمهوری 'رونالد ریگان' مورد حمله آمریکا قرار گرفت و این اقدام آمریکا در واکنش به فعالیت سازمان امنیت لیبی در انفجار باشگاه شبانه ای در برلین پایتخت آلمان بود که در آن یک نظامی آمریکایی کشته و چند تن مجروح شدند.
با وجود آنکه خانواده قذافی اندکی قبل از حمله آمریکا از محل خارج شده بودند، ولی یکی از فرزندان قذافی در این حمله کشته و دو تن از آنان مجروح شدند.
معمر قذافی در آن زمان دستور داد، آثار حمله آمریکا بر دیوارها باقی بماند تا شاهدی بر حمله نیروهای آمریکایی به این منطقه باشد.
وی سخنرانی 22 فوریه (سوم اسفند) خود را که در آن مردم لیبی را تهدید به سرکوب و کشتار کرد در همین مکان ایراد نمود.

+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/12/08ساعت 22:28  توسط هویزه  | 

دختر و همسر قذافی از کشور فرار کردند

فارس: همسر و دختر دیکتاتور لیبی به همراه 12 تن دیگر از اعضای خانواده او به اتریش فرار کردند و در یک هتل در وین مستقر شدند.

به گزارش روزنامه "وطن " چاپ آمریکا، "وین " پایتخت اتریش دیروز شنبه از "صفیة فرکاش " همسر "معمر قذافی "، "عائشة " دختر او و همسران "الساعدی " و "هانیبال " دو پسر او و نیز نوه‌های قذافی استقبال کرد.

پایگاه خبری لیبیایی "صوت الطلیعة " گفت: 14 نفر از اعضای خانواده قذافی دیروز وارد وین شدند و در هتل امپریال این شهر مستقر شدند. تمام بخشهای این هتل به اسم "عائشة بومنیار " به مدت دو هفته رزرو شده است.

از سوی دیگر از شب جمعه تعداد زیادی در اتریش در اعتراض به حضور خانواده قذافی در وین، در مقابل این هتل تحصن کردند و با مردم لیبی ابراز همدردی کردند.

بر اساس این گزارش، این 14 نفر از خانواده قذافی چندی پیش سوار بر یک هواپیمای لیبیایی قصد فرود در فرودگاه مالت را داشتند اما حکومت مالت به آنها اجازه فرود نداد.
+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/12/08ساعت 22:18  توسط هویزه  | 

از نظر قذافی زنان با محافظ شدن ارج می یابند!

مهر:یک زن لبنانی پس از گذشت 17 سال اعتراف کرد سالها به عنوان محافظ شخصی "معمر قذافی" در لیبی فعالیت کرده و شاهد برخی جنایات دیکتاتور لیبی بوده است.

"عزیزه ابراهیم" زن لبنانی ساکن روستای "عیناتا" (جنوب لبنان) که سالها به عنوان محافظ قذافی در لیبی فعالیت کرده است، پس از گذشت 17 سال که به لبنان بازگشته در گفتگو با شبکه الجدید اظهارداشت: من سالها به عنوان محافظ قذافی موسوم به "راهبان انقلابی" فعالیت کردم.

وی در ادامه گفتگو با این شبکه لبنانی افزود: محافظان زن قذافی باید شخصیت قوی داشته و بتوانند خویشان خود را فراموش کنند تا جایی که شاید مجبور به قتل اعضای خانواده خود شوند.

عزیزه ابراهیم که هم اکنون در لبنان ساکن است، افزود: در یکی از مراسمها بود که "حسن شقیر" برادر زاده قذافی صدای خود را در برابر رهبر لیبی بالا برد که دقایقی بعد یکی از همین محافظان زن از جای خود بلند شد و به سوی شقیر شلیک کرد.

وی تاکید کرد: در تفکرات قذافی زنان با محافظ شدن ارج پیدا می کنند. قذافی به آنان حقوق برابر با مردان می دهد که این مسئله در کتاب سبز قذافی (منشور قذافی) آورده شده است.

محافظ سابق قذافی در ادامه با اشاره به یکی دیگر از خاطرات دردناک خود اظهار داشت: یک روز قذافی در نظر داشت سخنانی را در یک مجتمع دانشگاهی داشته باشد. که به همراه وی چندین محافظ زن نیز حضور داشتند. چند دقیقه بعد یک دانشجوی حقوق را به اتهام تماس گرفتن با عراق و تعدادی دیگر را از دانشکده اقتصاد آوردند که 4 نفر به دار آویخته شدند.

عزیزه ابراهیم تاکید کرد: البته یکی از این دانشجویان به وسیله اعدام جان نباخت که محافظان زن وی را به همراه 17 نفر دیگر با شلیک گلوله کشتند. در این میان هیچ کس نمی توانست حرفی بزند و باید فریاد می زدیم: اینها خیانتکار هستند.

محافظ سابق قذافی با ابراز امیدواری به مرگ وی اظهار داشت: اگر همچنان محافظ قذافی در لیبی بودم، شخصا وی را به قتل می رساندم.
+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/12/08ساعت 22:15  توسط هویزه  | 

ناراحتی یک جوان لیبیایی به خاطر از دست دادن برادرش

+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/12/08ساعت 22:5  توسط هویزه  | 

خلبان قذافي از ليبي گريخت

خلبان هواپيماي اختصاصي رهبر ديكتاتور ليبي نيز به همراه خانواده‌اش از اين كشور گريخت.

به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري آناتولي تركيه، "اود بيرگر " خلبان نروژي تبار هواپيماي اختصاصي معمر قذافي رهبر ديكتاتور ليبي نيز به دنبال گسترش ناآرامي ها در اين كشور به همراه خانواده‌اش از ليبي گريخت.

وي كه پس از بازنشسته شدن از خطوط هوايي اسكانديناوي "اس آ اس " به خدمت قذافي در آمده بود، به مدت 1.5 سال در اين سمت انجام وظيفه كرده بود.

خلبان بيرگر در گفت‌وگو با يك كانال تلويزيوني در نروژ با اشاره به تشديد وقايع ليبي گفته بود كه وي يك قهرمان نيست و مي خواهد به كشورش بازگردد. اين خلبان نروژي موفق شد به همراه همسر و دخترش خود را به وين پايتخت اتريش برساند.

اين در حالي است كه همسر و دختر ديكتاتور ليبي به همراه 12تن ديگر از اعضاي خانواده او به اتريش فرار كردند و در يك هتل در وين مستقر شدند. 

منبع

+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/12/08ساعت 22:4  توسط هویزه  | 

شهر «الخمس» لیبی به دست انقلابیون افتاد

انقلابیون لیبیایی روز شنبه با تصرف کامل یکی دیگر از شهرهای این کشور دایره مناطق تحت تسلط معمر قذافی را تنگتر کردند.

خبرنگار شبکه العالم به نقل از منابع آگاه اعلام کرد: انقلابیون لیبی شهر الخمس در 70 کیلومتری شرق طرابلس را به طور کامل به تصرف در آوردند.


این شهر سیصد هزار نفری در روزهای گذشته شاهد حملات گسترده و وحشیانه نظامیان قذافی به تظاهرکنندگان بود که طی آن ده ها تن کشته و عده زیادی مجروح شدند.

پیش از این انقلابیون لیبی بر بنغازی و بسیاری از مناطق لیبی مسلط شده اند.

منبع
+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/12/08ساعت 22:2  توسط هویزه  | 

آمادگی ایران برای کمک به مردم لیبی

سخنگوی وزارت امورخارجه کشورمان در خصوص قیام مردم مسلمان لیبی گفت: جمهوری اسلامی ایران ضمن اعلام حمایت خود از حرکت اصیل مردم مسلمان لیبی و تاکید بر پیوندهای عمیق تاریخی دو ملت، نسبت به شهداء و مجروحین گرانقدر این قیام مردمی ادای احترام کرده و آمادگی خود را جهت ارسال سریع کمک های انساندوستانه به این کشور اعلام می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، رامین مهمانپرست افزود: اکنون که موج فزاینده بیداری اسلامی، لیبی را نیز فرا گرفته ، ضرورت هوشیاری و اتحاد همه اقشار مردم برای تحقق کامل همه خواسته ها و اهداف بلند ملی بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.

سخنگوی وزارت امورخارجه همچنین بیان داشت: اعضای سازمان کنفرانس اسلامی و خصوصا کشورهای منطقه بایستی نسبت به هر بهانه ای جهت تعرض به خاک، منابع و مردم مسلمان لیبی حساس بوده و مانع هرگونه اقدامی جهت ایجاد تضییقاتی تحت هر عنوان علیه مردم لیبی شوند.

مهمانپرست در پایان یادآور شد: جمهوری اسلامی ایران با بکارگیری کلیه امکانات موجود، همه تلاش های خود را جهت روشن شدن وضعیت امام موسی صدر مبذول خواهد کرد.

منبع

دوست و برادر دیروز ... دیکتاتور امروز!!!

+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/12/08ساعت 22:0  توسط هویزه  | 

سگ قذافی در تهران چه می‌کند!!!؟

به گزارش گروه بین الملل مشرق، سعد مجبر که از بکارگیری صفت "سفیر" برای خود خودداری می کند و به تبعیت از رهبر محبوبش، سرهنگ معمر القذافی، همواره ترجیح می دهد از عناوین و القاب عجیب و غریب استفاده کند، خود را "دبیر کمیته مردمی دفتر مردمی" می خواند، نه سفیر. قذافی نیز مانند دوست خود، این عادت مضحک را دارد که از القاب تشریفاتی مانند "رهنمای انقلاب کبیر سوسیالیستی یکم سپتامبر خلق جمهوری عربی لیبی"، "رهبر برادرانه"، "بزرگْ حکمای عرب" و "شاه شاهان قاره آفریقا" استفاده کند تا حس خودبرتربینی خود را ارضا نماید.
اما بیانیه اخیر سعد مجبر، بر خلاف بیانیه های دیپلمات های همرده وی در دیگر کشورها، بار دیگر از چهره بدنام وی در میان ایرانیان پرده برداشت.

مجبر در این بیانیه نه تنها سرکوب وحشیانه مردم این کشور را محکوم نکرده بلکه هیچ اشاره ای نیز به این موضوع نکرده و این در حالی است که تمامی رسانه های جهان، هم اکنون در حال مخابره لحظه به لحظه جنایات رژیم قذافی هستند و صدها تن از مقامات و مسؤولان لیبیایی و دیپلمات های این کشور در پایتخت های جهان، در اعتراض به سیاست های خشونت بار قذافی استعفا و به آن اعتراض کرده و بعضاً در مقابل دوربین ها، عکس های این دیکتاتور خونریز را به آتش کشیده اند.
در چنین شرایطی است که مجبر بیانیه ای نرم صادر می کند و به گونه ای موضع می گیرد که نه سیخ قذافی بسوزد و نه کباب انقلابیونی که در آستانه سرنگونی رژیم قرار دارند.
روش مجبر در اتخاذ چنین موضعی، بیانگر شدت ارادت و تعصب و ایمان وی به شخص قذافی است زیرا با اینکه از میزان تزلزل موقعیت قذافی مطلع است اما باز هم حاضر به حمله و حتی فشار بر وی نمی شود تا مبادا اندکی از فشار بر ملت مظلوم لیبی کاسته شود.
علت این موضع گیری را باید در پیشینه تاریک مُجبر جست وجو کرد. همان گونه که می دانیم، قذافی پس از کودتای 1969 میلادی،‌ دست به تصفیه خونین تمامی دوستان و نظامیان همراه خود در کودتا زد و در این میان،‌ تنها دو تن از آنان را به علت اثبات سرسپردگی شان به وی، به حال خود باقی گذاشت؛ نخست، سرگرد عبدالسلام جَلّود،‌ مرد شماره دو رژیم لیبی پس از قذافی و دوم، سعد مجبر از نزدیک ترین یاران و همسنگران او در کودتا.
مجبر از بدو کودتا تا امروز، از چهره های کلیدی نظام لیبی و مورد اعتماد شخص قذافی بوده است. مناصب کلیدی وی در 42 سال حکومت رژیم لیبی، از جمله مناصبی چون مشاور رهبر لیبی، معاونت وزارت امور خارجه و همچنین بر عهده داشتن سفارت کشورهای مهمی مانند فرانسه و الجزایر، نشان دهنده میزان نفوذ وی در دایره کوچک تصمیم گیری در رژیم لیبی است.
قذافی پس از وقوع انقلاب اسلامی در ایران،‌ مُجبر را به عنوان سفیر لیبی در تهران منصوب کرد. وی از همان بدو انتصاب به عنوان سفیر، اقدام به نزدیک شدن به چهره های کلیدی نظام جمهوری اسلامی ایران کرد که در این میان، تمام تحرکات و تلاش های وی برای نزدیک شدن به بیت بنیانگذار انقلاب، به علت زیرکی سیاسی حضرت امام خمینی(س)، بی ثمر ماند.

مُجبر از همان ابتدا، تلاش کرد تا حد ممکن،‌ به جمع آوری اطلاعات از ایران و شخصیت های کشور بپردازد و اقدام به جذب هوادار و نیرو و شبکه سازی به سود رژیم خود کند. در این میان، جنگ تحمیلی رژیم بعثی عراق علیه ایران این زمینه را در اختیار مُجبر قرار داد تا به عنوان مخالف رژیم صدام،‌ خود را به ایرانیان و بویژه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی نزدیک کند اما کیست که نداند مخالفت قذافی با صدام و حمایت تسلیحاتی اش از ایران، نه به علت دلسوزی برای شیعیان و ایرانیان که ناشی از رقابت دو دیکتاتور متکبر گردنکش بود که هر یک سودای رهبری جهان عرب را در سر می پروراندند.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  یکشنبه 1389/12/08ساعت 10:12  توسط هویزه  | 

توحش در عصر جدید

ديپلماسى ايرانى: شايد آدم بعد از خواندن رمان "ديوانه اى در شهر" ژرژ سيمنون به اين نتيجه مى‌رسد که عصر ديوانه‌هاى خطرناکى که با انگيزه‌هاى روانى غيرقابل باور به جنايت‌هاى فجيع دست مى‌زدند، تمام شده و بحران‌هاى اجتماعى و سياسسى آنقدر فيصله يافته و انسان به حدى از رشد و کمال رسيده که به قول بعضى‌ها دارد قله‌ها را فتح مى‌کند و... که ديگر شاهد هيسترى‌هاى خطرناک و مخرب نخواهيم بود.

چندى بود که از رسوخ ديوانگى و روان نژندى به حوزه سياست خبرى نبود و حتى در نظام‌هاى غيرمردم‌سالار نيز ردپايى از قاتلان بالفطره و صبغه‌هاى بربريت ديده نمى‌شد. معمر قذافى يک تنه و با تمام وجود به ميدان آمده و مى‌خواهد تاريخ بسازد؛ تاريخ توحش در عصر جديد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه 1389/12/07ساعت 23:47  توسط هویزه  | 

عکس العمل سفیر لیبی در تهران بعد از تجمع دانشجویان مقابل این سفارت

سفارت لیبی در تهران با صدور بیانیه ای به صف مردم معترض این کشور پیوست.

به گزارش عصر ایران به نقل از شبکه العربیه،‌ سفارت لیبی در تهران در بیانیه ای از معمر قذافی رهبر این کشور خواست با کناره گیری از قدرت، مانع از خون ریزی شود.

لیبی از حدود دو هفته پیش تاکنون با سرکوب شدید و خونین اعتراضات مردمی از سوی نیروهای نظامی دولتی و مزدوران خارجی روبه رو است. تاکنون بیش از دو هزار نفر در این ناآرامی ها کشته شده اند.

این بیانیه ادامه می دهد: قذافی در صورت کناره گیری از قدرت شجاعت و شهامت خود را به نمایش خواهد گذاشت.

سفارت لیبی در تهران اضافه کرده است مردم در مقطع کنونی می توانند مسئولیت اداره لیبی را برعهده بگیرد.

تاکنون نمایندگان لیبی در سازمان ملل متحد، اتحادیه عرب و سفرای این کشور در واشنگتن، پاریس، پکن، دهلی نو، رباط و پایتخت های دیگر ضمن اعلام حمایت از خواسته های مردم لیبی ، خواستار کناره گیری قذافی شدند.

هم اکنون شرق لیبی و شهرهایی از غرب این کشور در اختیار مردم معترض است.

منبع

+ نوشته شده در  شنبه 1389/12/07ساعت 5:29  توسط هویزه  | 

قذافی یا...

+ نوشته شده در  جمعه 1389/12/06ساعت 23:44  توسط هویزه  | 

خلبان ویژه قذافی به اتریش گریخت

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از پایگاه خبری روزنامه الشروق مصر، "اود برگر" نروژی که خلبان ویژه معمر قذافی بود به همراه همسر و دخترش وارد وین شد.

روزنامه "هویته اتریش در این باره نوشت، برگر 57 ساله اوضاع لیبی را بسیار خطرناک خواند و گفت: دود و آتش از هرجای این کشور به چشم می آید به همین منظور تلاش کرد به همراه خانواده اش از این کشور خارج شود و به وین سفر کند.

وی افزود: تمامی شواهد بیانگر پایان عمر سیاسی قذافی است زیرا همه معاونان و نزدیکانش از او فاصله گرفته و گریخته اند.

+ نوشته شده در  جمعه 1389/12/06ساعت 18:30  توسط هویزه  | 

نیروهای امنیتی قذافی نمازگزاران طرابلس را به خاک و خون کشیدند

به گزارش واحد مرکزی خبر به نقل از خبرگزاری رویترز، شهروندان طرابلس پایتخت لیبی خبر دادند نیروهای امنیتی این کشور در منطقه جنزور در غرب طرابلس، به گروهی از مردم که پس از مراسم نماز جمعه راهپیمایی کرده بودند، تیراندازی کردند که بر اثر آن شماری کشته و زخمی شدند.

+ نوشته شده در  جمعه 1389/12/06ساعت 18:25  توسط هویزه  | 

مطالب جدیدتر
مطالب قدیمی‌تر